You are here
Home > O mnie
Od wielu lat zawodowo łączę wykonywanie badań przyrodniczych z fotografią przyrodniczą. Przez ponad 10 lat prowadzę obserwacje terenowe, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków, rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz cennych przyrodniczo siedlisk. Przez wiele lat działałem w organizacjach pozarządowych, skupiając się na ochronie przyrody i jej fotograficznej dokumentacji. Od 11 lat prowadzę firmę zajmującą się badaniami środowiskowymi na potrzeby inwestycji budowlanych. Pasję fotografowania łączę z pasją pisania, a swoje zdjęcia wykorzystałem w ponad 100 artykułach popularnonaukowych i kilku książkach. Z ostatnich ciekawostek jestem między innymi autorem 10 rozdziałów (obszarów) na potrzeby anglojęzycznego przewodnika ornitologicznego po Polsce pt. „Birding in Poland”

To tak pokrótce o mnie jeśli chodzi o moją drogę zawodową. Choć można by pisać dużo, jednak skupmy się na aspekcie fotograficznym. Wiedza fotograficzną, którą zdobywałem w ostatnich latach wiązała się w dużej mierze z testowaniem ciekawego, niestandardowego często sprzętu. Gromadziłem ją podczas pisania książki o technikach fotografii zbliżeniowej i fotografii makro, nad którą prace są ciągle w toku. Przedstawione na tej stronie zdjęcia są efektem setek wypraw w plener, a także wykorzystania w nich różnego rodzaju sprzętu, począwszy od pełnoklatkowych lustrzanek, po cyfrówki o wartości ledwo kilkudziesięciu złotych.
Drugim ważnym tematem jest fotografia sakralna, czyli zastosowanie technik w celu kreatywnego fotografowania kapliczek, kościołów, zabytkowych cmentarzy, krzyży głównie w Polsce i krajach sąsiednich.
Pozostałe tematy znajdziecie na moich mediach społecznościowych poniżej:

Dodaj komentarz

Top