You are here
Home > Uncategorized > „Wabienie motyli” – krótka lekcja foto nr 5

„Wabienie motyli” – krótka lekcja foto nr 5

W tym artykule pokażę Wam, jak wabić motyle, aby tworzyć ciekawe zdjęcia zbliżeniowe i makro. Czasami po prostu nie musisz nic robić, ponieważ motyle najzwyczajniej lubią sól. Pamiętaj, że tylko niektóre gatunki europejskie, takie jak ten mieniak tęczowiec Apatura iris, bez wahania siądą na twojej dłoni, jeśli poczują, że jest słona. Po porannej sesji zdjęciowej byłem po prostu spocony, a motyl bez problemu siadł mi na palcu. W lasach tropikalnych lub na sawannie proponuję wziąć zraszacz ze słoną wodą i spryskać naszą rękę w pobliżu miejsca, gdzie znajdziemy motyle (kałuża, brzeg rzeki, itp.).

Mieniak tęczowiec Apatura iris

 

Możesz spróbować również z czymś słodkim, jednak bądź ostrożny, ponieważ możesz przyciągać szerszenie lub pszczoły, a w końcu zostać użądlonym. Lepiej wiec spróbować zostawić słodkie krople na roślinach lub drzewach. Bez względu na to, jaką wartość przysłony ustawisz podczas sesji zdjęciowej, nigdy nie uzyskasz całego ostrego motyla fotografując go od przodu. Musisz uciec się do wykonania serii zdjęć z różną płaszczyzną ostrości techniką stackowania, a potem złożyć je w programie (Photoshop, Helicon, itp.).

Sól na aparacie również skusiła mieniaka.

Niezwykle trudno jest jednak trzymać aparat w powietrzu tylko jedną ręką i wykonać ostre zdjęcie chociażby tylko głowy motyla. Byłoby lepiej, gdybyśmy użyli dłoni innej osoby, a sami zajęli się fotografowaniem. Można wówczas spokojnie ułożyć rękę na masce auta, na pniaku lub na ziemi i wykonać stabilną serię zdjęć. Poza tym możesz testować różne płyny, które przyciągną nie tylko motyle.

Do zobaczenia na lekcji nr 6.

Zapraszam jak zwykle również na moje inne media i strony:

Mój Instagram

Kursy i warsztaty fotografii www.kreatywne-foto-warsztaty.pl

www.simonwojcikphotography.com

www.szymonwojcikfoto.eu

Mój profil na portalu 500px.com

Dodaj komentarz

Top